• בוסתן הגליל
  • ניסים - 054-8315183
  • 1neomillionaire@gmail.com

מקצוע שכולו כתיבה

מקצוע שכולו כתיבה

לא אחת נדרש כותב התוכן הממוצע להסביר מה הוא עושה במסגרת עבודתו. חלק חושבים שהוא עיתונאי, תחקירן או סופר, ואחרים מבלבלים את המקצוע עם קידום אתרים. כתיבת התכנים אמנם מתקשרת לקידום אתרים, אך מקדם אתרים אינו בהכרח כותב תוכן, וגם כותב התוכן לא תמיד אחראי על קידום אתרים. תפקידו העיקרי של כותב התוכן הוא לספק שירותי תוכן לאתר שלכם, במטרה לתרום לקידומו ולנראותו.

מיומנו של כותב התוכן

ממבט ראשון, כתיבת תוכן נראית עבודה חלומית של כל אחד מאתנו. מי לא חלם לשבת על שפת הים עם הלפטופ הפרטי שלו ולשפוך את לבו על המקלדת? אבל מעבר למיתוס, הספקה של שירותי התוכן אינה קלה תמיד. גם אם לכל כותב תוכן סדר יום משלו, ישנם כמה דברים משותפים לכל הכותבים באשר הם:

לומדים על הלקוח

כותב תוכן ממוצע פותח את יומו בהכנת כוס קפה בבית או במשרד (תלוי במקום העבודה שלו), ומתחיל לעבור על משימות הכתיבה העומדות לרשותו. כאשר הכותב מקבל משימה מלקוח, הוא בוחן תחילה את הדגשים שלו שיכולים לכלול מילות מפתח ומיקומן, אורך המאמר, סוג המאמר (שיווקי, אינפורמטיבי) וכדומה. לאחר מכן, מבצע כותב התוכן אפיון (בטלפון או במייל) כדי ללמוד מעט יותר על הלקוח ועל שירותיו.

לומדים על הנושא

שירותי תוכן מתייחסים על פי רוב לכל נושא שבו עוסק בית העסק – החל באטרקציות לילדים וכלה ביועצי שוק ההון. על הכותב ללמוד היטב כל נושא ונושא לפני שהוא ניגש לכתיבה, כך שהתוכן שלו יהיה אמין עד כמה שניתן. לעתים מדובר בנושא קליל יחסית ומובן לכל אחד, אך במקרים אחרים מדובר על נושא בעייתי מעט שכולל התעמקות נוספת. כך או אחרת, כותב התוכן לא ינוח ולא ישקוט עד שישלוט בחומר כך שיוכל לכתוב עליו.

פתוח לשינויים

מטבע הדברים, כותב התוכן הוא אדם שאוהב להרחיב את אופקיו וללמוד דברים חדשים. אך גם הוא אינו מושלם ולעתים ייתכנו אי דיוקים בתכניו. זהו תפקידו של בעל העסק לקרוא את התכנים לאחר קבלתם ולוודא שלא נפלו אי הבנות. אחרי הכול, בעל העסק הוא האדם השולט בתחומו.

השולט במקלדת

מיותר לציין שכותב התוכן ממשיך להרחיב את אופקיו בתחום הכתיבה בכל עת. על פי רוב, גם כשאינו כותב מאמרים הוא שקוע בקריאת ספר טוב או בלימוד מעמיתיו כותבי התוכן, תוכך שהוא קורא מאמרים באתר האינטרנט. כמו כן, כותב תוכן איכותי כותב ללא רבב – הוא מנסח את משפטיו היטב, מחלק את הנושא לפסקאות ועובר על כל מאמר ומאמר לאחר כתיבתו במטרה לוודא כי לא נפלו טעויות לשוניות.

התוכן עולה לאתר

במקרים מסוימים, אחד התפקידים של כותב התוכן הוא לא רק כתיבה בפועל, אלא גם העלאת התוכן לאתר האינטרנט השונים. משום כך, הוא מעביר תחילה את התכנים שכתב ללקוח, הלקוח מאשר אותם והכותב מעלה אותם לאתר, לעתים בצירוף תמונה או סרטון.

שירותי תוכן – למי זה מתאים

שירותי התוכן מתאימים למגוון רחב של עסקים העוסקים בבניית אתרים. אלה יכולים להיות אנשים פרטיים שמזמינים תכנים לאתר שלהם, או חברות פרסום וקידום המזמינות שירותי כתיבה עבור לקוחות שעבורם הן מקדמות את האתרים. כך או כך, בעולם הדיגיטלי שלנו אתרים רבים זקוקים לתוכן טוב ומקצועי כדי להתקדם, וכפי שכתב ביל גייטס במאמרו משנת 1996 – "התוכן הוא המלך".

leave a comment