• בוסתן הגליל
  • ניסים - 054-8315183
  • 1neomillionaire@gmail.com

יש כותבים באולם – כתיבת תוכן לאתרי אינטרנט

יש כותבים באולם – כתיבת תוכן לאתרי אינטרנט

זהו סיפורו של יוגב (שם בדוי). מאז שהיה קטן, יוגב רצה להיות וטרינר ולהציל חיות מחמד. עברו שנים, יובל סיים את לימודי הווטרינריה שלו באוניברסיטה העברית ולאחר מכן התקבל לעבודה בתור וטרינר עירוני. לאחר כשבע שנות עבודה במרפאה שבה צבר יוגב ניסיון יקר ערך, הוא החליט לצאת אל העולם החופשי ולהקים מרפאה וטרינרית משלו. אבל עוד בתחילת הדרך גילה יוגב כי הדרך אל הלקוחות הפרטיים שלו ארוכה.

כתיבה למקצועניים

אחד הדברים הראשונים שהיה על יוגב לדאוג הוא אתר אינטרנט תדמיתי משלו. מכיוון שליוגב לא היה תקציב רב, הוא שילם סכום מסוים למקדם האתרים, אך בחר לכתוב את התוכן בכוחות עצמו כדי לחסוך בעלויות. יוגב לא היסס להעלות את התוכן אל האתר, אך כשראה זאת מקדם האתרים שלו, חשכו עיניו: לא זו בלבד שהתוכן לא נתן ערך מוסף ללקוח, אלא שהוא היה גם מסורבל, רווי בשגיאות כתיב והמשפט בו לא היו מובנים. יוגב אמנם ידע לשלוף את סכין המנתחים שלו כדי להציל את חייו של כלב פצוע, אך בכל מה שקשור לכתיבה, הוא לא היה מיומן.

 

כתיבת תוכן לאתרי אינטרנט שמורה למקצוענים. האנשים האמונים על המלאכה נקראים כותבי תוכן, והם כותבים תכנים בתחומים רבים ומגוונים מדי יום ביומו. הכותבים יודעים לשלב במיומנות את מילות המפתח, כך שייראו טבעיות לכל אורך הטקסט. הם גם ידאגו לפיסוק מתאים ולניסוחים קולחים. גם במקרה זה, לא די בלהפוך אותם לכותבי תוכן מקצועיים.

על מה יש להקפיד בעת כתיבת תוכן לאתרי אינטרנט

כותבים מיומנים העוסקים בתחום כתיבת תוכן לאתרי אינטרנט צריכים לשים לב לכמה עניינים משמעותיים:

  • כותב לפי דרישה – לפני שכותב תוכן ניגש למאמר, הוא לומד על הלקוח שלו. במה הוא עוסק? מהם הדרישות שלו? באילו מילות מפתח להתמקד?
  • לומד על הנושא – כותב התוכן לא צריך להיות בקיא במאה אחוז בתחום שעליו הוא כותב, אבל עליו להיות בעל אופי חקרני. כותב כזה נכון ללמוד על כל נושא שבעולם – טכנולוגיה, פיננסים, הפקות אירועים, עיצוב פנים ועוד. ככל שכותב התוכן לומד יותר, כן המאמרים שלו נכתבים באיכות גבוהה יותר.
  • ערך מוסף לגולש – ואם כבר מדברים על לימוד הנושא ועל ערך מוסף, הרי ככל שכותב התוכן יודע יותר, כן הוא יכול להביא יותר למאמר עצמו. לצורך העניין, אם המאמר עוסק ברפואה וטרינרית, הכותב יכול להביא טיפים שימושיים לטיפול בכלבים וחתולים, מידע על חיסוני כלבת, עצות לטיפול בבעיות נשירת שיער אצל כלבים ועוד.
  • משפטי הנעה לפעולה – רבים נוטים להתעלם מהם, אך מדובר במשפטים חשובים שיכולים לעשות את ההבדל במספרי הלידים. משפטים כמו "הירשמו עכשיו", "פנו אלינו לקבלת פרטים נוספים" או "להרשמה לחץ כאן" יעודדו את הלקוח לפעול.
  • שומר על כתיבה קלילה – פעמים רבות כותבי התוכן הם אנשי ספר שבאים מתחום האקדמיה. חלקם בעלי תארים בתחומים כמו ספרות, לשון או עריכת דין, ויש שמקפידים מאוד על שימוש בשפה תקנית בכל אשר ילכו. אף על פי כן, כאשר הכותבים ניגשים לכתוב תוכן לאתרי אינטרנט, הם יודעים שעליהן לדבר "בלשון העם". בדרך זו, כל אדם המחפש שירות מקצועי יוכל להבין במה מדובר.
  • תוכן לפי פלטפורמה – כותב התוכן יודע להתאים את סוג הכתיבה לפלטפורמת הפרסום הנכונה: אתר תדמית, חנות וירטואלית, פורטלים, ניוזלטרים, מאמרי SEO לצורך קידום ועוד.

אם יש לכם אתר אינטרנט ואתם מחפשים כותבי תוכן שירעננו לכם את התכנים, אנחנו בחברת ארטיקל אקספרס נשמח לסייע לכם. כי כתיבת תוכן לאתרי אינטרנט היא המומחיות שלנו.

leave a comment